برانکارد آمبولانسی پا چلاقی – تجهیزات پزشکی

از جمله تجهیزات بسیار مهم در عملیات امداد و نجات انواع برانکارد آمبولانس نامیده میشود. 1-چرخ ها : یکی از موضوعات مهم برای برانکاردهای تاشو، بررسی چرخ برانکارد است. برانکارد تاشو یکی از انواع تجهیزات مهم و ضروری بیمارستان ها و بخش های مراقبت های ویژه می باشد. مواد و متریالی که در ساخت این تجهیزات استفاده میشود، بسیار محکم و با دوام هستند تا از بیمار و مصدوم در شرایط سخت محافظت کنند. در چنین مواقعی برانکارد را تا سطح زمین جمع میکنند که بیمار و مصدوم با کمترین حرکت روی آن قرار داده شوند. برانکارد تا شو از انواع برانکاردهای سبک و بدون چرخ است که ممکن است تک، دو یا سه شکن باشد. برانکارد برزنتی یا برانکار کلمه ای فرانسوی (brancard) است.

های خوب و مفید برای مراکز درمانی میباشد.

با توجه به کارایی بالا و البته کیفیت مناسب این برانکارد برزنتی، قیمت بسیار مناسبی نیز دارا میباشد و این میتواند دلیل قانع کننده ای جهت اقدام به خرید این محصول ایجاد نماید. در واقع دسته بندی این تجهیزات با توجه به کارایی که دارند، انجام میشود. یک برانکارد برای حمل کوتاه مدت بیمار در شرایط اورژانسی کارایی داشته و از جمله ابزارهای مفید مراکز درمانی به شمار میرود. برانکاردها یکی از انواع وسایل و تجهیزات پزشکی مورد نیاز در تمام بخشهای بیمارستانها و مراکز درمانی علی الخصوص بخش فوریتهای پزشکی و اورژانسها میباشد. برانکارد برزنتی نیز ضمن دارا بودن قیمت مناسب، از جمله برانکاردهای خوب و مفید برای مراکز درمانی میباشد. از ویژگی های مهمی که در غربالگری چرخ ها باید به آن توجه کنیم، سازگار بودن آنان با سطح ناهموار، دوام، پایداری، طرفیت بار، هزینه و مناسب بودن اندازه چرخ ها است.

برانکارد چیست در بعضی از چرخ ها به دلیل ناخالصی که در ساخت چرخ ها به کار می رود باعث ترک خوردن چرخ ها می شود. این برانکاردها همانطور که از نام آنها مشخص است، قابلیت تا شدن دارند. شما حتی می توانید این برانکارد ها را به صورت انفرادی و تک نفره جا به جا کنید زیرا وزن کلی آنها در حدود ۶ کیلوگرم است. علاوه بر جنس محکم و مقاوم، این برانکارد بسیار سبک بوده و شما میتوانید حتی به صورت انفرادی و به راحتی آن را جا به جا نمایید. نوعی از برانکاردهای آمبولانس است که امکان جا به جایی بیمار را فراهم میکند. جنس این برانکارد از پارچه ی برزنتی مستحکم و مقاوم است که میتواند وزنهای بالای بیماران یا مصدومین را تحمل نموده و حمل و جا به جایی آنها را تسهیل نماید.

برانکارد آمبولانسیپارچه های برزنتی با وجود وزن پایین و بافت سبکی که دارند، می توانند وزن بالای مصدومین را بدون پاره شدن به خوبی تحمل نمایند. وجود دو عدد تسمه فلزی در قسمت زیرین برانکارد تحمل وزن و ایمنی بیشتر محصول را به دنبال دارد. درک این ضرورت که بیماران و خانوادههای بیماران تنها کافی است رنج و درد بیماری را داشته باشند و نه تبعات دیگر بیماری، ما را مصمم کرد تا با ارائه خدمات منحصر به فرد به دنبال تأمین این هدف و رساندن کالای باکیفیت با نازلترین قیمت و سریعترین حالت ممکنه باشیم. یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن این است که با وجود وزن سبک می توانند وزن هایی تا آستانه 160 کیلوگرم را تحمل کنند.

در حالت جمع شده فضای بسیار کمتری را اشغال می کند.همچنین این برانکارد با بدنه ی آلومینیومیخود میتواند وزن بالا را تحمل کرده و نیز از ضربات احتمالی وارد شده بر آن در امان بماند. ۵-مقاومت و قدرت تحمل وزن آن بسیار بالا بوده و می تواند وزن های زیاد را بدون وارد آمدن آسیب تحمل کند. برانکارد در حالت جمع شده فضای بسیار کمتری را اشغال می کند. طول آن در حالت باز چیزی در حدودر200 سانتی متر و در حالت بسته به 100 سانتی متر کاهش پیدا می کند. وزن این برانکارد چیزی حدود 6 کیلوگرم میباشد که وزن بسیار کمیبوده و بنابراین جا به جایی آن را آسان نموده است.

برانکارد چیستهر دو نوع این برانکارد ها دارای اهرم قفل می باشند که از تغییر شکل آنها در هنگام جا به جایی جلوگیری می کند. به همین دلیل در این مقاله میخواهیم انواع برانکارد آمبولانس و ویژگیهای آنها را مورد بررسی قرار دهیم. این محصول دارای یک جیب در قسمت پشتی خود می باشد که می تواند تجهیزات لازم و یا وسایل بیمار را درون آن قرار داد. یکی از ساده ترین و پرکاربرد ترین انواع برانکارد، برانکارد برزنتی یا اصطلاحا صحرایی است که در مراکز اورژانس و بهداری استفاده می شود. برانکارد برزنتی یکی از تجهیزات پزشکی است که برای حمل بیمار استفاده می شود و بسته به این که در چه موقعیتی استفاده شود مثلا آمبولانس، اورژانس یا گروه امداد، انواع مختلف دارد.

برانکارد تاشواین برانکارد برای حمل بیمار در فضاهای تنگ و یا پله های باریک مناسب است. با استفاده از آن می توانید بیمار را از مکان های تنگ و باریک به درون برانکارد انتقال دهید. این برانکاردها یکی از پیشرفته ترین انواع برانکارد آمبولانس مطرح میشوند. این دو تسمه فلزی از قسمت وسط بصورت 7 و 8 تا میشوند و باعث جمع شدن برزنت میگردند. ابعاد و اندازههای این کالا نیز در حالت استاندارد طراحی شده است و بیماران با محدوده ی وزنی و قدی معمولی بر روی آن به راحتی جای داده میشوند و امکان انتقال آسان آنها را فراهم میکند. این ویژگی سبب میشود تا حمل آنها به نواحی که دسترسی به انواع برانکارد آمبولانس به خصوص برانکارد چرخدار امکان پذیر نیست، راحت تر شود.

برانکارد برزنتیاین چرخها توسط ریلها و غلتکهای مجهز، به حرکت راحت تر و سریع تر برانکارد کمک میکنند. در دور تا دور این مدل از انواع برانکارد آمبولانس دسته هایی از ساختار خود بدنه قرار داده شده است تا تیم امداد بتوانند از این طریق بیمار را سریع تر حمل کنند. در واقع این برانکاردها دارای وزنی سبک هستند تا به راحتی حمل بیمار توسط آنها به آمبولانس صورت گیرد. همچنین برای قرار دادن آنها در آمبولانس نیز پایههای آن جمع میشود. این برانکارد همچنین در حالتی که بدون استفاده است، قابل تا شدن و جمع شدگی میباشد و فضای کمیرا اشغال میکند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>