اولین مطالعه در نوع خود میزان بالایی از PFAS “سمی” را در لوازم آرایشی آمریکای شمالی تشخیص می دهد

محصولات ده ها مارک اصلی زیبایی برای مواد شیمیایی بالقوه مضر آزمایش شدند

یک مطالعه جدید نشان داده است که مقادیر بالای مواد شیمیایی بالقوه “سمی” معروف به PFAS توسط دهها مارک عمده لوازم آرایشی در سراسر آمریکای شمالی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

این تحقیق ، اولین تحقیق در نوع خود برای بازار زیبایی آمریکای شمالی است که در سال 2007 منتشر شده است علم و فناوری محیط زیست، 231 محصول آرایشی و بهداشتی را در 8 گروه آرایش ، از جمله ریمل ، کانسیلر ، پایه ، رژ لب و پودر ، و همچنین مداد ابرو و موارد دیگر به نمایش گذاشت.

بنیادها بالاترین درصد فلوئور ، یک پیش ماده PFAS را با 63٪ ، و به دنبال آن محصولات چشم ، محصولات لب و ریمل مژه و ابرو به ترتیب با 58٪ ، 55٪ و 47٪ تشخیص دادند.

وجود این اجزای موجود در مواد آرایشی برای افزایش دوام و مقاومت در برابر آب است ، که با یافته هایی که نشان می دهد محصولات با بالاترین سطح فلور معمولاً در محصولاتی یافت می شوند که به عنوان “مقاوم در برابر سایش” در برابر آب و روغن یا ” با دوام ‘

از دیگر مزایای PFAS در مواد آرایشی می توان به افزایش جذب پوست و بهبود در ظاهر بافت پوست اشاره کرد.

گفته می شود که محصولات L’Oréal ، Ulta ، CoverGirl ، Clinique ، Maybelline ، Smashbox و Estée Lauder مورد آزمایش قرار گرفته اند. با این حال ، نویسندگان اسمی را که اسیدهای مارک های بالاترین سطح فلورین دارند ، ذکر نکردند.

مطالعات قبلی میزان PFAS را در 72 ماده آرایشی موجود در سوئد ، دانمارک ، ژاپن و جمهوری کره از سال 2009 تا 2017 ، بر روی محصولاتی که دارای برچسب حاوی PFAS بودند اندازه گیری کرده است.

با این حال ، محققانی که به دنبال محصولات آمریکای شمالی بودند ، گفتند که لیست مواد تشکیل دهنده اکثر اسکوس ها ، وجود ترکیبات فلوئوره دار را فاش نمی کند و این امر باعث عدم موفقیت در قوانین برچسب گذاری ایالات متحده و کانادا می شود.

PFAS یا مواد پلی و فلوروآرکیل ، دسته ای از بیش از 4700 ترکیب شیمیایی است که معمولاً در محصولات صنعتی از جمله فوم های اطفا حریق استفاده می شود. آنها به طور کلی به عنوان “مواد شیمیایی برای همیشه” شناخته می شوند زیرا به طور طبیعی تجزیه نمی شوند و می توانند در بدن انسان جمع شوند.

طبق آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، این مواد شیمیایی با بیماری های کبدی و کلیوی و همچنین مسائل تولید مثل و رشد مرتبط هستند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>