اسید هیالورونیک چیست و چرا در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست وجود دارد؟

در اینجا پایین پایین است نحوه عضویت در نسخه چاپی Allure برای کارهای روزمره ، توصیه ها و ویژگی های زیبایی بیشتر.

اسید هیالورونیک. اگرچه گفتن آن تا حدی دشوار است (و هجی کردن آن حتی دشوارتر است) ، اما ماده مراقبت از پوست که معمولاً در سرم ها ، ماسک های ملحفه ای و مرطوب کننده های موردعلاقه شما یافت می شود ، افزودنی مهمی در رژیم مراقبت از پوست روزانه است. دلیل آن این است که HA ، یک مولکول که به طور طبیعی در پوست وجود دارد ، به آب متصل می شود تا پوست شما را جمع و جور کرده و آن را مانند اثر شبنم و براق بدست آورد.

و واضح است که این کلمه از مزایای آن مطلع شده است زیرا جذابیتنظرسنجی Readers ‘Choice Awards نشان می دهد این ماده یکی از پرمصرف ترین مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوست است. اما اسید هیالورونیک بسیار بیشتر از افزایش سطح رطوبت پوست است ، به همین دلیل ما از متخصصان مراقبت از پوست خواستیم مزایای این ماده را بهتر توضیح دهند.

اسید هیالورونیک چیست؟

“هیالورونیک اسید یک مولکول قند است که به طور طبیعی در پوست ظاهر می شود ، [and] این کمک می کند تا آب به کلاژن متصل شود ، و آن را در پوست به دام می اندازد ، به طوری که پوست می تواند پرتر ، شاداب و مرطوب تر به نظر برسد “، Tsippora Shainhouse متخصص پوست دارای مجوز هیئت مدیره توضیح می دهد.

اصولاً اسید هیالورونیک میزان آبرسانی به پوست را افزایش می دهد ، که می تواند پوست شما را شاداب ، پر و زنده نگه دارد. شین هاوس می گوید: “کلاژن موجود در درم ما ساختار پوست را تشکیل می دهد.” “اسید هیالورونیک طبیعی از یک طرف به کلاژن متصل است و از طرف دیگر به مولکول های آب متصل می شود و به پوست چرکی می بخشد.”

چرا اسید هیالورونیک اینقدر مهم است؟

با افزایش سن ، کلاژن و اسید هیالورونیک به طور طبیعی از دست می دهیم ، بنابراین پوست به راحتی کم آب می شود. همچنین ، آب و هوای سخت ، بخاری در طول زمستان ، برخی از محصولات مراقبت از پوست و شرایط پوستی زمینه ای می تواند باعث ایجاد پارگی های کمی در سد محافظ پوست شود و به این ترتیب آب از آن خارج می شود. به همین دلیل ایجاد یک رژیم مراقبت از پوست متناسب با محصولات مرطوب کننده می تواند بسیار مفید باشد.

شین هاوس می گوید: “مرطوب کننده مواد مراقبت از پوست از جمله اسید هیالورونیک ، گلیسیرین ، بلغور جو دوسر کلوئیدی ، اوره ، پروپیلن گلیکول و سوربیتول همگی به عنوان ماده مرطوب کننده ای عمل می کنند که آب را به پوست جذب می کند تا بدن آن را آبرسانی کند.”

ساندرا بونتمپو ، شیمی دان محصولات آرایشی و بهداشتی می گوید: این مواد به طور گسترده ای در محصولاتی مانند مرطوب کننده ها ، کرم های دور چشم و سرم ها استفاده می شود. با استفاده از این محصولات ، مانند سرم آبرسانی دریایی دکتر دنیس گروس هیالورونیک یا سرم Hyaluronic Acid 2٪ + B5 ، او می گوید شما پوست اطراف چشم را سفت می کنید ، رطوبت را افزایش می دهید تا از پف کنید و نرم می شود خطوط در بقیه صورت. وی می گوید: “اسید هیالورونیک به راحتی نفوذ می کند ، به همین دلیل وقتی به صورت موضعی استفاده می شود بسیار خوب عمل می کند.” وی افزود: پوست ما بزرگترین اندام بدن است و تا 60 درصد مواد مغذی را که به آن می زنیم جذب می کند.

بهترین سرم های اسید هیالورونیک 2021: دکتر Dennis Gross Hyaluronic Marine Hydration Booster در یک زمینه سفید

تقویت کننده هیدراتاسیون دریایی دکتر دنیس گروس هیالورونیک

اسید هیالورونیک معمولی 2٪ + B5 روی زمینه سفید

اسید هیالورونیک معمولی 2٪ + B5

شین هاوس می گوید: مزایای اضافی هیالورونیک اسید شامل سبک بودن ، آبکی بودن و توانایی قفل شدن رطوبت از محیط و درم عمیق تر برای آبرسانی کامل پوست است.

چه کسانی باید از اسید هیالورونیک استفاده کنند؟

Shainhouse می گوید ، اسید هیالورونیک برای انواع پوست عالی است. به طور کلی ، “[the ingredient] غیر تحریک کننده است و باعث ایجاد آکنه ، روزاسه یا واکنش های پوستی آلرژیک نمی شود. “اما او احتمال کمی برای بروز عوارض جانبی دارد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>