آیا می توانید در دوران بارداری موهای خود را رنگ یا سفید کنید؟

تغییر رنگ موی فرد همیشه یکی از بهترین درمان های بی حوصلگی بوده است. و با خستگی که یکی از دامنه دارترین عوارض بیماری همه گیر ویروس کرونا است ، تعجب آور نیست که افراد در این مدت از نظر اجتماعی رنگ موهای خود را به چپ و راست تغییر می دهند.

نیازی به گفتن نیست که بارداری نه شما را از کسالت رد می کند و نه تمایل به ایجاد یک تغییر بزرگ زیبایی. به عنوان مثال هیلاری داف را در نظر بگیرید. این بازیگر به تازگی کلیپ های ویدئویی را در Stories Instagram خود به اشتراک گذاشته است که در آن کل سر او با فویل پوشانده شده است زیرا رنگدانه ها موهای او را سفید می کنند و بوم ایده آل را برای رنگ آبی که سپس رنگ می کند ایجاد می کند. وی اظهار داشت چه مشتری خوبی است ، فقط یک بار از خواب برخاست و به دستشویی رفت زیرا هشت ماهه باردار است.

چند ابرو بالا انداخت. همه ما توصیه های متفاوتی در مورد اینکه آیا سفید کردن و / یا رنگ آمیزی موهای شما در هنگام انتظار درست است یا نه شنیده ایم. بنابراین ، آیا در واقع رنگ آمیزی موهای شما در دوران بارداری بی خطر است؟ به گفته کارشناسان ، پاسخ یک بله یا خیر ساده نیست.

آیا ترکیبات موجود در درمان های رنگ مو بی خطر هستند؟

زمانی وجود داشت که ترکیبات موجود در رنگها و مواد سفیدکننده بسیار مشکوک تر از امروز هستند. لورن استریچر ، استاد کلینیک زنان و زایمان می گوید: “وقتی سالها پیش به طور موقت به رنگهای مو نگاه می کنید ، آنها مواد شیمیایی سمی در خود داشته اند و مواردی را نیز با مشکل روبرو کرده اند. و در حال حاضر ، این فقط چنین نیست.” در دانشکده پزشکی فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن. “آیا مواد سرطان زایی در آن وجود دارد؟ نه. مواردی وجود دارد که بتواند در بارداری مشکل ایجاد کند؟ خیر.”

Aleha Aziz ، استادیار زنان و زایمان در دانشگاه کلمبیا ، موافق است که رنگ مو و سفید کننده معاصر در صورت استفاده صحیح ، خطرات سلامتی ندارد. وی گفت: “تصور نمی شود كه مواد شیمیایی در رنگ مو مضر باشد و شواهد نشان می دهد كه جذب سیستمیك محصولات مو كم است.” جذابیت. “رسیدن به مقدار زیاد جفت برای آسیب رساندن به جنین بعید است.”

استرایچر می گوید: “هیچ یک از این موارد در دوران بارداری آزمایش نشده است و این آزمایش نیز نخواهد شد.” “هیچ کس نمی خواهد 10 هزار زن باردار را بردارد و همه آنها یک بار در ماه موهای خود را رنگ کنند و ببینند که آیا نوزادان خوب هستند.”

چه زمانی امن ترین زمان در دوران بارداری برای سفید شدن یا رنگ آمیزی موهای شما است؟

اگرچه هیچ مدرک قطعی مبنی بر ضرر رساندن رنگ مو یا سفید کننده برای مادر یا جنین در هر مرحله از بارداری وجود ندارد ، اما ممکن است بخواهید با 12 هفته اول بارداری تلاش بیشتری انجام دهید زیرا رشد مهم جنین در این مدت اتفاق می افتد . عزیز می گوید: “به طور کلی ، مانند اکثر مواجهه ها در بارداری ، انتظار تا بعد از سه ماهه اول بارداری یا رنگ آمیزی مو توصیه می شود.” جذابیت “پس از این دوره ، خطر آسیب رساندن مواد شیمیایی به جنین بسیار کمتر است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>