آیا من آرتروز پسوریازیس دارم؟ به دنبال چه علائمی باشید

هابرمن می گوید: علائم دیگر شامل تورم و حساسیت تاندون ها مانند آشیل یا پلاستیک کف پا است که از پایین پای شما نزدیک پاشنه شما می گذرد. وی افزود: “همچنین می تواند با تغییر ناخن همراه با ناخن های حفره دار ، خرد شده یا تغییر رنگ داده شود” ، و افزود كه گاهی اوقات با قارچ ناخن های آسیاب شده اشتباه گرفته می شود.

جوشوا زایچنر ، مدیر تحقیقات زیبایی و بالینی پوست در بیمارستان Mount Sinai در شهر نیویورک ، یکی دیگر از علائم ناخوشایند را ذکر می کند: “ممکن است انگشتان پا یا انگشتان متورم قرمز ، متورم وجود داشته باشد که معمولاً” رقم سوسیس “نامیده می شود.

کوری ال.هارتمن ، متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره در آلاباما ، می گوید مانند برخی دیگر از بیماری ها و اختلالات شایع پوستی ، پسوریازیس و PsA نیز می توانند به طور متفاوتی در پوست تیره ظاهر شوند ، که گاهی اوقات تشخیص آن را دشوار می کند. “ممکن است بیشتر رنگ بنفش یا بنفش وجود داشته باشد که منجر به تشخیص نادرست در بیماران با رنگ پوست شده است.”

آرتروز پسوریازیس چگونه درمان می شود؟

در حال حاضر ، هیچ درمانی برای آرتروز پسوریازیس وجود ندارد ، اما مدیریت علائم ممکن است ، اغلب با داروهای ضد التهاب بدون نسخه. هارتمن که برای درمان درد در ابتدا درمان های غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن را توصیه می کند ، می گوید: “کسانی که آرتروز بسیار خفیف دارند ممکن است فقط در صورت دردناک بودن مفاصل نیاز به درمان داشته باشند و در صورت بهبودی ممکن است درمان را متوقف کنند.” اگر این مسئله به طور موثری درد را کنترل نکند ، یا خودتان را در معرض درمان های غیر استروئیدی می بینید ، یک متخصص روماتولوژی می تواند داروهای ضد رومی اصلاح کننده بیماری مانند سولفاسالازین ، متوترکسات و سیکلوسپورین را تجویز کند. و هابرمن خاطرنشان می کند که پزشک شما ممکن است داروهای تزریقی مانند سیمزیا ، هومیرا یا سیمپونی را تجویز کند. هدف ، البته ، بهبودی است که طبق گفته Orbai ، حدود 30 تا 50 درصد بیماران با دارو به آن دست می یابند.

هابرمن می گوید اگرچه به نظر ضد عارضه می رسد ، اما یکی از بهترین راه ها برای تسکین درد مفاصل حرکت است: ورزش منظم به تقویت عضلات و تاندون های اطراف مفاصل کمک می کند و می تواند از بروز سایر دردهای مفصلی جلوگیری کند. بر خلاف پسوریازیس ، محلول های موضعی مانند کرم ها یا درمان اشعه ماورا بنفش به درد مفاصل کمک نمی کنند. هنوز هم ، آنها می توانند در حفظ شعله ور شدن پلاک نسبتاً موثر باشند. قبل از شروع هرگونه درمان یا رژیم حتما با پزشک خود مشورت کنید.

اوربائی می گوید: “درمان نشدن آرتروز می تواند منجر به تخریب مفصل در آرتریت پسوریازیس شود.” “این می تواند با فرسایش و تشکیل استخوان شروع شود ، اما گاهی اوقات افراد به آنکیلوز می رسند ، جایی که بیمار دامنه حرکت خود را از دست می دهد و مفاصل در یک موقعیت ثابت باقی می مانند و باعث کاهش استفاده می شود.”

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

Orbai می گوید: در اسرع وقت ، به خصوص اگر به پسوریازیس مبتلا هستید و درد یا سفتی مفصل در هر قسمت از بدن ایجاد می کنید. مطالعه ای که در سال 2017 در ژورنال منتشر شده است آرتروز و روماتولوژی با بررسی بیش از 400 بیمار پسوریازیس در طی یک سال مشخص شد که تقریباً 14 درصد از این بیماران در آن سال با PsA تشخیص داده شده اند و علائمی مانند درد مفصل ، سفتی و خستگی را گزارش کرده اند. “اگر کسی که به پسوریازیس مبتلا شده باشد [these symptoms]، اینها نشانه هایی از ابتلا به آرتروز پسوریازیس است. ”Orbai می گوید. “من قطعا آن را با [your] دکتر … این می تواند در طی شش ماه پس از تشخیص آسیب ببیند ، بنابراین درمان آن مهم است. ”

از آنجا که هیچ آزمایش واحدی وجود ندارد که بتواند به طور قاطع مشخص کند که شما آرتروز پسوریازیس دارید (یا ندارید) ، اکثر متخصصان روماتولوژیست به جای آن از ترکیبی از سابقه خانوادگی ، کار خون ، اشعه ایکس ، سی تی اسکن و MRI برای بررسی مفاصل استفاده می کنند. جزئیات بیشتر و تشخیص

علائم خود را حتماً یادداشت کنید – و درصورتی که هنگام مراجعه به پزشک خود دچار هرگونه شعله ور شدن موضعی نمی شوید ، عکس بگیرید. زایخنر می گوید ، “از داخل به خارج درمان می شود.”

این داستان بخشی از است راهنمای Survivor، مجموعه ای در زمینه تأثیر تأثیر پسوریازیس در زیبایی و مراقبت از خود.


داستان های بیشتری در مورد پسوریازیس بخوانید:

نحوه آرایش پوست با پسوریازیس

9 شامپو پوست برای درمان پسوریازیس پوست سر توصیه می شود

چگونه احساس شرم را از وضعیت پوست خود متوقف کردم


اکنون تماشا کنید که مولی بورک بدترین بسته بندی محصولات را برای افراد نابینا مرور می کند:

Allure را دنبال کنید اینستاگرام و توییتر، یا مشترک شدن در خبرنامه ما برای به روز ماندن در مورد همه چیز زیبایی.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>