آیا ضد آفتاب منقضی می شود؟ کارشناسان علائم SPF Spoiled را به اشتراک می گذارند

در حالی که اولین تعطیلات آخر هفته با آب و هوای گرم به آرامی رخ می دهد ، شما در کابینت خود بطری ضد آفتاب تابستان گذشته را حفاری می کنید تا بر روی هر پوستی که تازه در معرض دید قرار گرفته است ، بریده شود. اما صبر کنید آیا ضد آفتاب منقضی می شود؟ شرط می بندید اینطور باشد. در اینجا نحوه تشخیص خاموش بودن SPF ارائه شده است.

اول ، بیایید برخی از اصول معمول ضد آفتاب را مرور کنیم. شماره یک: شما آن را در طول سال می پوشید. شماره دو: شما آن را در همه جا استفاده می کنید – حتی پلک ها. شماره سه: برای محافظت بهینه از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده می کنید. و سرانجام ، شما از ضد آفتاب استفاده می کنید که هنوز تازه است.

شاری مارچ بیین ، متخصص پوست و موافقت با هیئت مدیره در شهر نیویورک ، گفت: “ضد آفتاب کاملاً منقضی می شود و هرگز نباید از تاریخ انقضا استفاده شود.” جذابیت. وی توضیح می دهد: “مانند غذا ، ضد آفتاب نیز می تواند بد عمل کند و مواد تشکیل دهنده آن خراب شده و منجر به قوام آبکی شود.” وی افزود: “آنها همچنین از اثربخشی كمتری برخوردار می شوند ، این به معنای افزایش قابل توجه پتانسیل آفتاب سوختگی ، آسیب به آفتاب ، لكه های قهوه ای و خطر توسعه سرطان پوست است.”

چرا نباید از ضد آفتاب منقضی شده استفاده کنید

دو مسئله اصلی در مورد ضد آفتاب منقضی شده وجود دارد. یکی ، از شما محافظت نمی کند. “پری رومانوفسکی” ، شیمی دان مستقل آرایشی و بهداشتی ، به او می گوید: “” منقضی شده “به این معنی است که دیگر نباید انتظار داشت که این محصول به درجه SPF موجود در ظرف برسد.” جذابیت. این برای کرم های ضد آفتاب شیمیایی و معدنی هم صدق می کند.

رومانوفسکی توضیح می دهد ضد آفتاب های شیمیایی حاوی موادی مانند اکسی بنزون ​​، آووبنزون ​​و هموسلات “می توانند اکسید شوند و از اثر کمتری برخوردار شوند.” ضد آفتاب های معدنی – آنهایی که روی آنها بر روی برچسب اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم قرار دارد – این مشکل را ندارند ، اما هنوز هم تخریب می شوند.

رومانوفسکی می گوید: “این شامل جداسازی امولسیون ، دانه دانه ، تجزیه مواد نگهدارنده ، رنگ و تغییر بو است.” “بنابراین در حالی که هنوز ماده ضد آفتاب کار می کند ، ممکن است به درستی روی پوست پخش نشود و فیلم مورد نیاز محافظت کننده را بدست آورد.”

این مسئله ما را به مشکل دوم ضدآفتاب منقضی شده سوق می دهد. حتی اگر ماده فعال SPF هنوز از نظر فنی خوب باشد ، تغییر در فرمول با گذشت زمان می تواند آن را برای پوست بی اثر و مشکل ساز کند. ارین گیلبرت ، متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره در شهر نیویورک ، گفت: “استفاده از ظرف ضد آفتاب با دستهای کثیف یا باز و بسته شدن مکرر می تواند ضد آفتاب را در معرض باکتری ها قرار دهد.” جذابیت. او می گوید ، با رشد باکتری در لوله ، می تواند باعث شکستگی شود.

چه زمانی ضد آفتاب خود را جایگزین کنید

گیلبرت می گوید ، بیشتر ضد آفتاب ها برای سه سال طراحی شده اند. بنابراین ، اولین کاری که باید انجام شود بررسی تاریخ انقضا در ظرف است (هرچند که گیلبرت هشدار می دهد همه مارک ها یک مورد را ندارند).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>