آیا روغن جوجوبا واقعاً می تواند به پاکسازی آکنه کمک کند؟

این ترکیب اسیدهای چرب موجود در روغن جوجوبا است که آن را به گزینه ای مناسب برای مرطوب سازی پوست خشک تبدیل می کند. گارشیک می گوید: “این ماده به عنوان یک ماده مرطوب کننده برای جذب رطوبت و هم به عنوان نرم کننده ای عمل می کند که پوست را نرم و صاف می کند.”

فاربر این ثانیه را اضافه می کند و می افزاید که روغن جوجوبا به عنوان منبع خوبی از ویتامین E همچنین دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. وی می گوید: “در حالی که می توان از آن در هر نوع پوستی استفاده کرد ، اما برای پوست های خشک و برای پوست های قرمز یا حساس بهتر است.” “در یک مرطوب کننده ، روغن جوجوبا می تواند به حفظ سد پوست کمک کند.”

آیا روغن جوجوبا در واقع برای پوست های مستعد آکنه مفید است؟

روغن جوجوبا نباید برای افراد مبتلا به آکنه مشکلی ایجاد کند و حتی ممکن است فوایدی هم داشته باشد. دلیل اصلی آن وضعیت موم بودن آن است که باعث می شود برای اکثر انواع پوست کمتر انسداد پیدا کند و تحمل آن راحت باشد. گرشیک توضیح می دهد که استرهای مومی روغن جوجوبا آن را بسیار شبیه به ترکیبات اصلی سبوم انسان می کند که 58 درصد تری گلیسیرید و اسیدهای چرب ، 26 درصد استرهای مومی و 12 درصد اسکوالان است.

گارشیک می گوید جذابیت که روغن جوجوبا به دلیل روشی که از سبوم طبیعی پوست تقلید می کند ، با عادی سازی تولید روغن خود پوست ، می تواند به آکنه خفیف تا متوسط ​​کمک کند. او می گوید: “جوجوبا به همان روش سبوم طبیعی به رطوبت سطح پوست کمک می کند – بدون اینکه منافذ را مسدود کند.” “علاوه بر این ، فرمولاسیون آن سبک است ، بنابراین باعث احساس چربی در پوست نمی شود ؛ این ماده غیر پزشکی است و منافذ پوست را مسدود نمی کند ، همچنین ضدالتهاب است که می تواند به آکنه نیز کمک کند.”

اما ساختار شیمیایی آن مانند سبوم تنها دلیل مناسب بودن روغن جوجوبا برای افراد مبتلا به آکنه نیست. اساس بیولوژیکی برای درمان آکنه با روغن جوجوبا ممکن است با خواص مستند ضد التهاب و ضد میکروبی عصاره و همچنین اثرات ترمیم زخم آن توضیح داده شود. این مورد توسط Garshick پشتیبانی شد ، وی افزود که این مزایای اضافی ممکن است به آرام کردن التهاب و کاهش شکستگی کمک کند.

سازمان بهداشت جهانی نباید از روغن جوجوبا استفاده می کنید؟

قبل از اینکه روغن جوجوبا را شبانه روز روی صورت خود بمالید ، چند نوع پوست وجود دارد که ممکن است بخواهید قبل از آغوش گرفتن با آغوش باز ، دوباره فکر کنید. همه متخصصانی که با آنها صحبت کردیم موافقند که روغن جوجوبا به طور کلی تحمل خوبی دارد و همانطور که فاربر توضیح می دهد ، در صورت استفاده مناسب ، نباید باعث تشدید آکنه شود. اما مانند هر چیز دیگری در زندگی ، این امر بی عیب و نقص نیست و موارد استثنایی نیز در این قانون وجود دارد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>